Hakkımızda

MAQ

MAQ,  2017 yılında İsveç’te kurulmuştur. MAQ temel kuruluş amacı işleme süreçlerinde titreşimi azaltma fikrine dayanmaktadır.

Glabal dünyada talaşlı imalatta verim, kalitenin ve rekabetin değişmez bir şartı haline gelmiştir. Antivibrasyon takımları hem derin delik operasyonlarında hem de standart boylarda işleme yaparken ; daha yüksek hızlarda işlemeye imkan verirken, titreşim sönümlendiği için yüzey kalitesinde de artış sağlanmaktadır.

MAQ genç bir şirket olmasına rağmen teknik bilgisi ve pazar tecrübesinin genişliği ve derinliği ile birlikte kurucu ortakların, danışmanların ve yatırımcıların tutkusu ile, Antivibrasyon konusundan uzun süredir var olan rakipleri ile eşit seviyeye gelmiştir.

Gelinen noktada MAQ tornalama, frezeleme, baralama prosesleri için anti-vibrasyon takımları üreten ve bu konuda uzmanlık sağlamış bir teknoloji firmasıdır.

Web: https://maqab.com/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCo6gct7OKIDbhxeuvdTCtGQ

 

 

ETP

ETP, 1972 yılında İsveç’te hidrolik bağlantılarla ilgilenen bir firma olarak kurulmuştur. İlk ticari ürünü 1973 yılında çıkaran ETP firması, 1991 yılında talaşlı imalat sektörü için de Hidrolik Tutucular üretmeye başlamıştır. 1991 yılından günümüze kadar ETP, ürün gamına diğer tutucu çeşitlerini de eklemek yerine sadece Hidrolik Genleşme esasına dayanan tutuculara odaklanmış, bu konuda kendini daha fazla geliştirmiş ve uzmanlaşmıştır. Gelinen noktada ETP, hidrolik tutucu ürün grubunun pazardaki en kaliteli ve öncü firması haline gelmiştir ve hemen hemen her makine arayüzüne göre hidrolik tutucu üretmektedir. Bunlar HSK, BT, BBT, CAT ve Capto olarak sayılabilir.

Şenkeleş Makina ve ETP işbirliği 2021 yılında başlamıştır ve firmanın Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi Şenkeleş Makina’dır.

ETP,  İsveç’in Linköping şehrindeki fabrikasında; Tornalama ve İşleme Merkezleri için Hidrolik Tutucular(metalwork üretirken, bununla birlikte Hidrolik Güç Aktarma Elemanları(Power Transmission) ve Ahşap İşleri için Hidrolik Elemanlar(Woodworking) gibi farklı endüstri alanları için de hidrolik ürünler üretmektedir.

İşleme merkezlerinde olduğu gibi tornalama merkezlerinde de kesiciyi veya torna katerini doğru tutmak sonucu direk etkileyen bir faktördür. Talaşlı imalatta çok önemli bir başlık olan “doğru takım tutucu seçme” konusunda ETP firması, dik ve yatay işleme merkezleri için hidrolik tutucular üretmekle birlikte, aynı zamanda tornalama merkezleri, kayar otomat tezgahları ve bu makinalarda kullanılan canlı takımlar için de tutucu çözümleri sunmaktadır.

Bu bağlamda ETP, Hydro-Fix gibi ürünleri ile konvansiyonel tutuculara göre daha güçlü, hassas ve kararlı bir tutucu çözümü sunar.

Sizde doğru takım tutucu seçimi için bizi arayabilir ve talaşlı imalatta veriminizi arttırabilirsiniz.

Web: https://www.etp.se/

Youtube: https://www.youtube.com/user/etptransmission

 

ŞENKELEŞ MAKİNA

Şenkeleş Makina 2012 yılında kurulmuş olup talaşlı imalat ve ileri üretim teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren bir mühendislik firmasıdır.

Şenkeleş Makine MAQ ve ETP firmalarının tek yetkili distribütörüdür.

Firma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://www.senkeles.com/